Apple’ın iPhone 12 Pro Max Kamerası RAW Formatında Çekim Yaparken Titriyor !

tarafından
16
Apple’ın iPhone 12 Pro Max Kamerası RAW Formatında Çekim Yaparken Titriyor !

Apple’ın iPhone 12 Pro Max’i profesyonel bir fotoğrafçının iPhone’u

Uzun zamandır bağımsız dijital kameraların savunucusuyum. Sizi çekimleriniz hakkında düşünmeye zorlarlar ve lens seçimi konusunda esnektirler, ancak en önemlisi, ortaya çıkardıkları görüntülerin kalitesi bir akıllı telefon kamerasından elde edebileceğinizden çok daha iyidir. Ya da en azından, durum böyleydi.
Profesyonel kamera uygulaması üreticisi Halide’nin arkadaşları yakın zamanda Apple’ın yeni iPhone 12 Pro Max’ını ellerine aldılar ve kamera dizisinden o kadar etkilendiler ki, konuya bir gönderi ayırmaya karar verdiler. Sonuç? Gerçekten çok iyi.

İPhone 12 Pro Max’in kamera sistemine bakıldığında birkaç temel unsur göze çarpıyor. Başlangıç ​​olarak, geniş açılı kameradan toplanan ışık miktarını artırmak için daha büyük piksellere sahip yüzde 47 daha büyük bir görüntü sensörü kullanıyor. Bu geniş açılı atıcı, hızlı bir f / 1.6 diyafram lense sahiptir ve ayrıca lens yerine sensör düzeyinde çalışan yeni bir sabitleme sisteminden faydalanır.
Apple'ın iPhone 12 Pro Max Kamerası RAW Formatında Çekim Yaparken Titriyor !
(Yukarıdaki Apple’ın Kamera uygulaması, aşağıda Halide RAW.)

Apple’ın, birden fazla fotoğrafı tek bir fotoğrafta birleştiren ve gürültü azaltmayı ekleyen kendi kamera uygulamasıyla normal (gün ışığı) çekim koşullarında, muhtemelen geçen yıla kıyasla 12 Pro Max ile çekilen görüntülerde büyük bir gelişme görmeyeceksiniz. iPhone. Çoklu pozlama ve gürültü azaltma büyüsünü (birçok senaryoda görüntü kalitesini olumsuz yönde etkileyen) bir kenara bırakın ve kameranın gerçek çekiciliği kendini gösterir.

Ekip, RAW formatında (Halide uygulaması aracılığıyla) çekim yaparken, standart Apple kamera uygulamasının çıkardıklarına kıyasla görüntü kalitesinde çarpıcı gelişmeler gördü. Bu, özellikle ayrıntıların öne çıktığı düşük ışıklı ortamlarda belirgindir. Apple’ın stok kamera uygulamasıyla, benzer çekimler kirliydi ve birçok ayrıntıyı kaybetti.

Yeni sensör değişimi de çok önemli ve ekibin “saçma pozlama zamanlarında” elde çekim yapmasına olanak tanıyor.

“İPhone 12, 11 Pro’da ya da stüdyo çevresinde bulunduğum son teknoloji dijital kameralarda böyle bir çekim yapmak imkansız olurdu. Bu çok güzel şeyler. ”

Bahsetmeye değer, Halide’nin tüm örneklerinin gerçek dünya senaryolarını kopyalamak için elde tutulmuş olmasıdır.

Her şey düşünüldüğünde Halide, iPhone 12 Pro Max‘i iPhone kamera kalitesinde büyük bir adım olarak görüyor. Ancak bundan en iyi şekilde yararlanacaksanız, gerçekten RAW çekim yapmanız gerekir.
Apple'ın iPhone 12 Pro Max Kamerası RAW Formatında Çekim Yaparken Titriyor !
(Benzer koşullarda: iPhone 12 Pro Max‘te Gece Modu, dengesiz bir iPhone 12 Pro RAW ve dengesiz bir iPhone 12 Pro Max RAW.)

Daha önce yalnızca özel kameralarda görülen görüntüleri , boyutunun dört katı sensörlerle elde ediyor. Fotoğrafçıların bir yıl önce hayal bile edilemeyen koşullarda sabit ve iyi pozlanmış çekimler yapmasını sağlıyor. Bir iPhone’da gördüğümüz her şeyin ötesinde düşük ışıkta çekimler yapıyor. Çokça. ”

RAW formatında çekim yaparken bekleyebileceğiniz kaliteyi daha iyi gösteren tam, sıkıştırılmamış görüntü örnekleri içerdiğinden Halide’nin konuyla ilgili gönderisine göz atmanızı öneririm .