Teknoloji

Yani Telefonunuzun Ekranını Kırdınız. İşte Yapılması Gerekenler.

Neredeyse ağır çekimde gerçekleştiğini görebiliyordunuz: akıllı telefonunuz bir an elinizde ve sonra bildiğiniz şey, bir burunla yere doğru hızla ilerliyor.

Bazen cam ve plastik katmanları dayanabilir, ancak çoğu zaman bu senaryo yontulmuş, çatlamış veya parçalanmış bir ekrana yol açacaktır.

Onarım hakkı hareketi sayesinde, hasarlı bir ekranı tamir etme seçenekleri genişledi.

Basit kendin yap düzeltmeleri, üçüncü taraf onarım atölyeleri ve hatta üreticinin sponsorluğundaki postayla gönderme programları arasında herkes için bir seçenek var. 

Sınıfının en iyisi teknoloji açıklayıcılarını okuyun ve şimdi başlayarak Pop Mech'e sınırsız erişim elde edin .

Telefonunuzu elinize almadan önce derin bir nefes alın.

Çatlaklar bir örümcek ağı gibi yayılsa bile, bir düzeltme var.

Ekranlar Neden Bu Kadar Kolay Kırılıyor? bozuk ekranlı cep telefonu ARTUR DEBAT GETTY IMAGES Ah, çok yıllık soru: Bu 1000 dolarlık cihaz neden ilk başta zarar görmeye bu kadar eğilimli? Hepsi tüketici istekleri ve mühendislik gerçekliği arasında ulaşılması zor bir uzlaşmaya varıyor. Diğer bir deyişle, ekranı maksimuma çıkarılmış (Samsung Galaxy Note 20 Ultra 6,9 inç !) Ve aynı zamanda zarif bir tasarıma sahip telefonlar istiyoruz .

Bununla birlikte, bu ince kenarlar ve neredeyse çerçevesiz ekranlar, dayanıklılık bölümünde bazı tavizler vermelidir. Ancak , Utah merkezli Clearfield onarım ve aksesuar mağazası Red Zombie'ye göre , tasarım özelliklerinden bağımsız olarak, gerçekten elastik enerji ile ilgili .

Şirket, Eylül 2018 tarihli bir blog gönderisinde, "Telefonunuzu düşürdüğünüzde, telefonun camında depolanan elastik enerji yüzey enerjisine dönüştürülür, bu yüzden camınız çatlıyor" diyor.

Telefonunuzu düşürdüğünüzde, çarpma kuvveti yüzeydeki sıkıştırmanın üstesinden gelecek ve ekranınızın parçalanmasına neden olabilecek küçük gerilimlere neden olacaktır.

" Bu gerçekle mücadele etmek için, Apple ve Samsung gibi üreticiler, etkiyi absorbe etmek için sürekli olarak daha sert cam türlerini deniyorlar.

Red Zombie, çoğu şirketin çinkoyu alüminyuma karıştırarak telefonun gövdesi için güçlü bir temel oluşturduğunu söylüyor.

Hemen Ne Yapmalı Parçalanmış ekranlar, hafif çiziklerden örümcek ağı benzeri desenlere, tamamen eksik cam parçalarına kadar çeşitli şiddet seviyelerinde gelir ve tamamen parçalanmış bir ekran ve kırık bir telefondan basit bir kozmetik soruna kadar her şeyle uğraşıyor olabilirsiniz.

Öncelikle, hasarı değerlendirmelisiniz; bu, telefonunuzu sağlam bir yüzeye ve iyi bir ışık altına almak anlamına gelir, cebinize geri koymadan önce bir kez hızlı bir şekilde vermek değil.

Biraz stres testi ve dikkatli bir dürtüyle, ekranın düşmek üzere olup olmadığını veya tamamen başarısız olup olmadığını anlayabilmelisiniz.

Çoğu durumda, yerinde kalacaktır, çatlayacaktır, bu nedenle ekran hala görünür ve çalışır durumda olduğu sürece en azından tweet atmaya devam edebilirsiniz.

BIRAKMAYA HAZIRLANIN AppleCare + Gerçekten Buna Değer mi? Telefon ciddi şekilde hasar görürse, verilerinizi olabildiğince çabuk yedekleyin, tüm fotoğraflarınızın, videolarınızın ve önemli dosyalarınızın, tamamen ölmesi ve telefonu tekrar çalıştıramamanız ihtimaline karşı başka bir yere kaydedildiğinden emin olun. Çalışması zaten durmuşsa, profesyonel bir onarım muhtemelen en iyi seçeneğinizdir.

İşte artan profesyonellik sırasına göre çözümler.

Seçenek 1: Paketleme Bandı Buradaki oyunun adı, "yükseltme için uygun olana kadar bekle" dir.

Kırık telefonu kullanmaya devam etmek ve camı kaybetme veya parmaklarınızı dilimleme riskini almak istemiyorsanız, ekranı bir ambalaj bandı ile kapatın.

Her şeyi dikkatlice sıralayın ve bir X-Acto bıçağıyla kesin ve neredeyse gerçek bir ekran koruyucu gibi görünebilir .

12,19 ABD doları ŞİMDİ SATIN AL Scotch Ağır Hizmet Nakliye Ambalaj Bandı 5,10 ABD doları ŞİMDİ SATIN AL X-ACTO # 1 Bıçak Seçenek # 2: Ekran Koruyucu akıllı cihaz dokunmatik ekranında paramparça olmuş cam DOUGLAS SACHA GETTY IMAGES Bu, paketleme bandı çözümünün körüklü sürümüdür. Ek yeri olmamasını ve ekranın kenarlarında temiz bir çizgi olmasını sağlar.

Elbette, altında çatlaklardan oluşan bir örümcek ağı olduğunda bu çok da endişe verici olmayabilir.

Seçenek # 3: Ekranı Kendiniz Değiştirin cep telefonunu tamir etmek için araçlar koleksiyonu MİRAGEC GETTY IMAGES Bir telefon ekranını kendi başınıza değiştirmek mümkündür.

Mükemmel, adım adım fotoğraflı kılavuzları için sizi iFixit'e yönlendireceğiz.

Burada akılda tutulması gereken birkaç önemli nokta: Bu rotaya gitmeye karar vermeden önce, değiştirme ekranının maliyetine bakın.

Dokunmatik etkileşimi ve muhtemelen biyometrik sensörleri içeren günümüzün telefon ekranları ucuza gelmiyor.

DAHA FAZLA AKILLI TELEFON REHBERİ İPhone'unuzdaki Silinmiş Fotoğrafları Nasıl Kurtarırsınız? Evden Çıkmadan Çatlak iPhone'unuzu Onarın İPhone'unuzu iCloud'a Yedekleme Ayrıca garanti durumuna da bakmalısınız.

Bir telefonu kendiniz tamir etmeye istekli biriyseniz, muhtemelen garantinizi sürdürme konusunda çok endişeli değilsinizdir - ancak yine de onu geçersiz kılıp kılmayacağınızı bilmekten zarar gelmez.

Son olarak, modern katı hal elektroniğini tamir etme konusunda zaten başarılı değilseniz, muhtemelen iş için ihtiyaç duyacağınız özel araçlara sahip olmayacaksınız.

Neyse ki, iFixit , yapıştırıcılarını yumuşatmak için ısındığınız ve telefona uyguladığınız bir tüp olan iOpener hariç, ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi içeren kullanışlı bir kit satıyor .

4. Seçenek: Bir Uzmanı Arayın Telefonunuzu her zaman mağazaya götürebilirsiniz. Bir iPhone kullanıcısıysanız burada yerel Apple Store'unuzu arayın veya Apple'ın yeni posta ile onarım programını denemeyi düşünün .

Best Buy iPhone ve Samsung telefonlarda çalışacaktır.

Ve son olarak, UBreakIFix'in ülke genelinde 400'den fazla konumu vardır .


yorumlar


yorum yap


Scroll to Top